איך עובד חוקר פרטי?

תודות לספרי מתח, סדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע לרובינו יש תמונה חיה וברורה בראש באשר לדמותו הטיפוסית של חוקר פרטי. משרד אפלולי בחלק הפחות מוצלח של העיר, שולחן עמוס בניירת, עשן באוויר, סדרה של קליינטים מסתוריים, לעיתים תכופות, נשים נחשקות, שהגיעו אל משרדו של החוקר הפרטי כי נעשתה להם עוולה כזו או אחרת.

אז איך עובד חוקר פרטי ? במשרד חקירות התפקידים השכיחים של חוקרים פרטיים אלו הם למצוא הוכחות ועדויות לכך שנעשתה עוולה או להשיב את אי הצדק לכנו. כדי להשלים את המשימה שלשמה נשכר, החוקר הפרטי מגייס מידע על חברות מעדים ומעוברי אורח,  לעיתים הוא משתמש בסיפור כיסוי ובמסווה מזויף. חוקר פרטי דולק בעקבות חשודים, מחפש רמזים,  מצלם בחשאי, ומוצא עקבות שהאדם הרגיל היה לבטח מתעלם מהם. לעיתים קרובות, החוקר הפרטי שבדמיוננו גם נכנס לצרות, אבל ברגע אחרון ועם הרבה תושייה הוא חוזר אל הלקוח או הלקוחה, ששרויים במצוקה,  עם תשובות.

את הדימוי הזה של חוקרים פרטיים יהיה קשה לנפץ. זה הושרש בתרבות שלנו במשך שנים ועד ליום זה על ידי גיבורים כגון שרלוק הולמס, פוארו, מגנום, ורוניקה מארס, מונק ועוד.  אלו ועוד רבים אחרים נחשבים לגיבורי תרבות המופעים בזמן הנכון ובמקום הנכון, אבל כמה מהדימויים הללו נאמנים למציאות של חוקר פרטי בן זמננו? ומה הוא בעצם תפקידם של חוקרים פרטיים היום?

תפקידו של החוקר הפרטי

הגיע הזמן לעשות קצת סדר בתפקיד החוקר הפרטי ולהפריד בין בדיה וחלום לבין המציאות שלנו. חוקרים פרטיים אלו אנשים מקצועיים שמקבל תשלום עבור איסוף עובדות. שלא כמו בלש במשטרה, חוקר פרטי עובד עבור חברות או לקוחות פרטיים, אך בדומה לבלשי משטרה הם לא פעם עוזרים בפענוח של פשעים, אך הם אינם שלוחה של רשות החוק. אין בכוחו של חוקר פרטי להעמיד מישהו לדין או לעצור אדם, כי אם רק לאסוף מידע ועובדות.

התפתחות עבודתו של החוקר הפרטי

חוקרים פרטיים קיימים למעלה מ-150 שנה, כתחום מקצועי לגיטימי. זה החל בצרפת בשנת 1883, אז נפתח משרד החקירות הפרטיות הראשון, ובשנת 1850 בארצות הברית, כאשר אלן פינקרטון פתח סוכנות חקירות והיה ידוע לשמצה בשבירת השביתות של עובדים.

חוקרים פרטיים איך עובדים כיום?

כיום מרבית החוקרים הפרטיים עובדים כעצמאיים. יש חוקרים שעובדים עם סוכנויות חוק ושירותי בטחון. חוקרים פרטיים נוספים עובדים עם גופים פיננסיים, חברות אשראי וגביה, ענף הביטוח לאיתור ביטוחים וכו, בעוד אחרים בוחרים להתמקד בתחומים מסוימים, כך למשל בוגרי תארים במנהל עסקים או ראיית חשבון בוחרים להתמחות בחקירות כלכליות על סוגיהם השונים כמו איתור ירושות ובוגרי תארים במדעי המחשב מתמחים בחקירות מחשב כמו חקירות סייבר  – כולם מחויבים לתפקיד העיקרי של חוקר פרטי – איסוף עובדות!!

על חוקרים פרטיים ותפקידם
אז מה היה לנו עד עכשיו?
כותב המאמר: יהודה לוי
כותב המאמר: יהודה לוי

יהודה לוי פועל בתחום החקירות מעל עשרים שנים וסייענו בפיצוח מאות חקירות ותעלומות. כאשר אתם פונים ליהודה לוי , אתם יודעים שאתם נמצאים בצד של המקצוענים.

פוסטים נוספים שאולי יענינו אותך
משרד חקירות בקריית אונו
חוקר פרטי בקרית אונו

חקירות פרטיות ועסקיות הוא תחום מקצועי ומוסדר בישראל. ניתן לבחור בשירותיו של משרד חקירות עבור מטרה פרטית ואישית או עבור צורך עסקי כזה או אחר.

קרא עוד »
חוקר פרטי באשדוד
חוקר פרטי באשדוד

שנם לא מעט מקרים שבגינם יש צורך בשירותיו של חוקר פרטי. לא פעם עולה חשד שבן הזוג בוגד, ישנם ארגונים חושדים כי מרגלים תעשייתיים מנסים

קרא עוד »
סימנים ראשונים לבגידה
סימנים ראשונים לבגידה

זה אף פעם לא נעים להיות במצב שבו בן או בת הזוג בוגדים, אבל לעתים יכולה להיות קיימת חוסר ודאות והבנה לגבי המצב הקיים במערכת

קרא עוד »

חושדת שהוא בוגד בך?
אין עשן בלי אש!

99% ממקרי החשדות מתגלים כמוצדקים!

Open chat