ריגול תעשייתי

איך מונעים ריגול תעשייתי בעסק שלכם?

ריגול תעשייתי הינו גרסה לא חוקית, פוגענית ופולשנית של איסוף מודיעין עסקי

הנה כל הצעדים שאתם צריכים לעשות על מנת למנוע מעצמכם מלהיות קרבנות לריגול תעשייתי:

בדיקות רקע לעובדים

אם אתם בעלי עסקים עם סודות מקצועיים ומחזור עסקאות גדול חובה לעשות בדיקת רקע לכל עובד לפני ששוכרים את שירותיו. מרבית החברות כבר עושות בדיקות רקע מקיפות לעובדים עם גישה למידע חסוי, אך הם אינם מקפידים שגם עובדי קבלן, ספקי שירות ועובדים זוטרים יעברו בדיקת רקע. חברות המשתמשות בריגול תעשייתי כחלק משיטת העבודה שלהם למדו מזמן לא לנסות לגשת לעובדים בכירים על מנת להשיג מידע אלא דווקא להשתמש בספקים חיצוניים “בלתי נראים” (ספקי טלפון, ריהוט וכו’) כדי להשתיל מכשירי האזנה, לצלם מידע חסוי או להשיג קודי גישה מרחוק לשרתי החברה.

גילוי האזנות סתר

סריקה לגילוי האזנות סתר יכולה לגלות לכם שאתם תחת ריגול תעשייתי זמן ארוך משחשבתם. מכשירי האזנה משמשים כבר זמן רב בתעשיית הריגול התעשייתי על מנת להבין תהליכים פנימיים בחברה, כדי לקבל מידע על דרכי פעולה ושיטות עבודה וכדי לאתר אנשי עובדי חברה ממורמרים או כאלה הנמצאים בחובות כספיים על מנת להדיח אותם לריגול תעשייתי.

גילוי האזנות סתר דורש שימוש בסורקים חכמים למציאת מכשירי האזנה מתוחכמים ומוסווים המציגים את עצמם כמכשירים אלקטרוני רגיל בפני סורקים פשוטים. 

בנוסף, חשוב מאוד לסרוק טלפונים ניידים של בכירים בחברה באופן תקופתי. סריקה כזו תאפשר לגלות אם הותקנה תוכנת ריגול זדונית על הטלפון הנייד. תוכנות זדוניות אלה יכולות להקליט את השיחות, להקליט את הסביבה גם בעת מנוחה, לגשת למידע פרטי כגון הודעות ואנשי קשר, ועוד.

בדיקת דליפות

דליפות מידע על חברות המגיעות מעובדי החברה יכולות לגרום לעסק שלכם לנזק כלכלי עצום. אם אתם שמים לב שמידע סודי של החברה מגיע אל מתחרים וחושדים שאחד מעובדיכם פנה לריגול תעשייתי לצורך השלמת הכנסה, חשוב מאוד להביא חוקר מקצועי לבדיקה מעמיקה.

משרד חקירות מקצועי יכול להשתמש במגוון כלים לאיתור והוכחת זהות המדליף: בדיקה במכשיר פוליגרף, עיקוב אחר עובד חשוד, בדיקה כלכלית למציאת חובות חריגים של עובדים שעלולים לדחוף אותם לריגול תעשייתי לצורך השלמת הכנסה ועוד.

דליפה מתוך החברה מהווה את הצורה החמורה ביותר של ריגול תעשייתי ויכולה להביא לנזק כלכלי עצום, ולכן חשוב מאוד למצוא את מקור הדליפה ברגע שמאתרים את קיומה.

חושדת שהוא בוגד בך?
אין עשן בלי אש!

99% ממקרי החשדות מתגלים כמוצדקים!

Open chat