בדיקות רקע לעובדים

יותר ויותר חברות מתחילות להבין את החשיבות העצומה בבדיקות רקע לעובדים בעזרת משרד חקירות. כאשר אנו שוכרים עובד חדש, העובד הזה הוא עכשיו אחריותנו. הוא מוגן מפני פיטורין, יש לו גישה למערכות החברה וסודותיה, והוא בעל השפעה רבה על האווירה במשרד.

בדיקות רקע לעובדים מאפשרות למעסיקים לדעת את כל מה שצריך לדעת על עובד לפני ששוכרים אותו.

איך עושים בדיקות רקע לעובדים?

בדיקות רקע לעובדים מבוצעים באמצעות חקירת מספר כיווני חקירה:

בדיקת רקע עבר פלילי ותיקים בבית משפט

לפני שאתם שוכרים עובד שמתוקף תפקידו עתיד להתעסק עם לקוחות חשובים, מודיעין עסקי רגיש או ציוד יקר ערך, אתם רוצים לדעת אם היו לו התנגשויות עם המשטרה או בתי המשפט בעבר ואם כן, למה. בנוסף, אתם רוצים לבדוק שהוא כנה איתכם לגבי העבר שלו.

בדיקות רקע לעובדים חייבים לכלול בדיקת עבר פלילי ותיקים בבית משפט. תחומי תעסוקה שונים ידאגו לסנן עובדים עפ”י קריטריונים שונים: חלקם לא ירצו כלל להעסיק אנשים עם עבר פלילי, אחרים יתמקדו דווקא בתחומים פליליים מסוימים כמו עבירות הונאה או סייבר ויסכימו לקבל אנשים עם עבר פלילי בתחום לא רלוונטי כמו עבירות תנועה או סמים.

בנוסף, חשוב לבדוק שהעובד החדש אינו בעל היסטוריה של תביעות סדרתיות כנגד מעסיקים, או שהוא עצמו לא נתבע בעבר בגין פרשה שעלולה להביך את החברה.

בדיקת רקע דירוג אשראי

בדיקת דירוג אשראי יכולה לספר לנו לא מעט על אדם. אנו יכולים לגלות אם העובד שלנו עבר פשיטת רגל ואם כן- מתי, האם הוא נמצא במצוקה כלכלית והאם יש לו עבר חשוד בהתעסקות בכסף.

בדיקת דירוג אשראי חשובה מאוד עבור עובד עם שליטה גדולה על תקציבים או גישה למזומנים. חשוב להגיד שדירוג אשראי נמוך לא מהווה בפני עצמו סיבה להחליט על שכירת או אי שכירת עובד אלא דווקא חשוב להתמקד בהבנת הסיבות לדירוג האשראי הנמוך. 

בדיקות רקע לעובדים למניעת ריגול תעשייתי

האם יכול להיות שהעובד החדש הוא בעצם מרגל תעשייתי שמטרתו להוציא מידע על החברה שלכם ולחשוף את סודות העבודה שלכם למתחרים שלכם? כדי למנוע ריגול תעשייתי חשוב לעשות בדיקות רקע לעובדים הכוללים בדיקות היסטוריה תעסוקתית ואישור קורות חיים. ניתן לגלות הרבה על עובדים מבדיקות אלה: יכול להיות שהם בעצם עובדים אצל המתחרים הכי גדולים שלכם או שהקו”ח שלהם מפוברקים לחלוטין.

י.ל חקירות מתמחה בבדיקת רקע לעובדים

בדיקות אלה יכולות להיות כוללניות מאוד ולכלול ראיונות ודיבוב קרובים / חברים, מעקב אחר רשתות חברתיות, וידוא היסטוריה תעסוקתית ועוד.

משרד החקירות י.ל מציע גם שירותים של מודיעין עסקי, איתור נכסים ועוד. 

שאלות ותשובות בדיקת רקע לעובדים

יותר ויותר חברות ישראליות מבינות את החשיבות בביצוע בדיקת רקע לעובדים בעזרת משרד חקירות. בשכירת עובד חדש אנו חושפים את סודות העסק שלנו לאדם זר, על מנת להגן על העסק מפני פגיעה נהוג כיום לבצע בדיקות רקע לעובדים קיימים ועובדים פוטנציאלים מאפשרות למעסיקים לדעת את כל מה שצריך לדעת על עובד לפני ששוכרים אותו.

בדיקת רקע לעובדים מבצעות על ידי משרדי חקירות כמו משרדינו י.ל. חקירות. בחקירות אלו אנו פועלים באמצעות חקירת מספר כיווני חקירה הכוללים : בדיקת רקע עבר פלילי ותיקים בבית משפט, בדיקת רקע דירוג אשראי, בדיקות רקע לעובדים למניעת ריגול תעשייתי ועוד.

בדיקת רקע לעובדים מבוצעת על ידי חוקר פרטי או משרד חקירות. משרד החקירות נשכר לבצע בדיקות רקע על עובדים קיימים ועובדים פוטנציאלים. בדרך כלל, החקירות מתבצעות במספר כיוונים הכוללים: בדיקת עבר פלילי, בדיקת דירוג אשראי, בדיקות למניעת ריגול תעשייתי ועוד. 

חושדת שהוא בוגד בך?
אין עשן בלי אש!

99% ממקרי החשדות מתגלים כמוצדקים!

Open chat