המחשבים על השתלטו על כל תחומי החיים שלנו. אנחנו יכולים למצוא אותם בבית או במשרד,ואם יש לנו מחשב נייד אנחנו יכולים לקחת אותו איתנו אפילו לים או ללימודים. ישנם אנשים שיש להם יכולת לפרוץ למחשבים של אחרים או לרשתות ולהשיג מידע כמו מספר כרטיס אשראי, או פרטים אחרים הנחשבים אישיים או מסווגים.

מה הן חקירות מחשב ומה מטרתן?

ובכן, חקירות מחשב מטרתן לאתר אנשים המנסים לחדור לרשתות או למחשבים אישיים (או בשמם המוכר האקרים),כדי להשיג מידע אישי או מסווג בצורה לא חוקית. לרוב, עברייני מחשב הם אלה המנסים לבצע ריגול תעשייתי, השגת מידע לצרכים אישיים, העתקות, ריגול דיפלומטי ועוד. ישנם אפילו האקרים המתמחים בתכנות של וירוסים והכנסתם למחשבים.

חקירות מחשב יכולות למצוא את עברייני המחשב בעזרת מציאת תוכנות זדוניות המותקנות על המחשב, ומעקב אחרי כתובת ה-IP ששלח את התוכנה. חקירות מחשב יכולות לסייע בהתקנת מערכות ביטחון מתקדמות למחשב, וללמד את הלקוח כיצד להימנע מפריצות ופיצוח סיסמאות.

חקירות מחשב נעשו יותר ויותר רווחות עם השנים ככל שיותר ויותר מערכות מתבססות על מחשבים, שלא כמו בעבר שהכול היה מודפס ומאוחסן בתיקיות אישיות.

מי באמת צריך את החקירות הללו?

האמת, זה יכול להיות כל אחד ואחד מאיתנו. מספיק שלמישהו יש אינטרס להשיג מידע עלינו או מידע על חברות בה אנחנו עובדים. מחשבים היום נמצאים בכל מקום, וכיום חברות רבות מתבססות על מחשבים, וגם משרדים ממשלתיים. לפעמים אנחנו לא תמיד שמים לב שרמת האבטחת מידע של המחשבים שלנו היא לא הכי גבוהה, ואז יש סיכון גדול יותר שתהיינה אפשרות לחדור ביתר קלות לרשת של החברה ולהשיג מידע שלא הייתם רוצים שיגלו.

חקירות מחשב עוזרות גם לאמת חשדות ולקבל מידע עסקי או מידע על אדם פרטי לגבי פריצות למחשב. כיום ישנן תוכנות מתקדמות שאוספות מידע מחברות,שאנחנו לא יכולים לגלות. חקירות פרטיות עי חוקר פרטי  מחשב יכולות למצוא את תוכנות אלה ולמחוק אותן מהמחשב. בחברות גדולות, מידע רב זורם בין העובדים, וככל שיותר אנשים מעבירים את המידע, כך השגתו הופכת להרבה יותר קלה, ובשביל זה צריך חוקר פרטי מקצועי המבצע חקירות מחשב וכן בדיקות רקע לעובדים.

כדי למנוע עד כמה שניתן דליפת מידע מסווג,יש לתדרך את כלל העובדים לגבי ביטחון מידע,ולוודא שהמידע הנמצא במחשב האישי שלהם לא נמצא בהישג ידם של האקרים. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *