מודיעין עסקי

מה זה מודיעין עסקי ולמה צריך אותו?

מודיעין עסקי הוא תחום עיסוק המתמקד באיסוף מידע על שוק מסוים, ניתוח המידע ושימוש במידע לצורך קבלת החלטות עסקיות. מודיעין עסקי כולל חקירת שיטות עבודה של מתחרים, היקפי שוק, איתור קהלי מטרה, מציאת מקורות יבוא ועוד.

מה ההבדל בין מודיעין עסקי לריגול תעשייתי?

קודם כל חשוב להגיד: מודיעין עסקי הוא לא ריגול תעשייתי. ההבדל העיקרי ביניהם הוא שמודיעין עסקי הוא עיסוק חוקי לחלוטין בעוד ריגול תעשייתי אינו.

ריגול תעשייתי כולל שימוש במגוון שיטות לא חוקיות כולל גניבת מידע, שימוש במידע שהושג בצורה לא חוקית, האזנות סתר, ועוד.

אם אתם חושדים שאתם קורבנות לריגול תעשייתי לא חוקי, פנו אלינו עוד היום לבדיקת האזנות סתר ובדיקות רקע לעובדים.

במהלך חקירות מודיעין עסקי אנו בי.ל. חקירות עובדים באופן צמוד עם עורכי דין כדי לוודא שכל שיטות העבודה שלנו הינן בהתאם לחוק בישראל ובחקירות של חברות בינלאומיות, בהתאם לחוק הבינלאומי .

שיטות לאיסוף מודיעין 

איסוף מודיעין עסקי כולל חקירה רב מערכתית של מספר כיווני חקירה שונים במקביל. כיוון אחד הוא שימוש במידע פתוח לציבור כמו דוחות עסקיים, דיווחים לבורסה, דיווחי משקיעים, פרסומות ועוד כדי לאסוף ולנתח מידע על היקפי הכנסות, קהל יעד, אסטרטגיות פריצה ועוד.

בנוסף, אנו שולחים מדובבים לכנסים מקצועיים על מנת לברר את כל המידע שנציגי החברה מוכנים לחשוף בפני הציבור. מידע זה המגיע באופן ישיר ממקורות בתוך החברה הוא המידע האיכותי ביותר שניתן למצוא והוא מספק מקור ידע עשיר לגבי תהליכים פנימיים בתוך החברה. 

שיטה נוספת היא קריאת פוסטים ציבוריים ברשתות החברתיות שנכתבים ע”י עובדי חברה מתחרה. פוסטים כאלו מספקים מידע על תהליכים פנימיים בתוך הארגון שאינם בהכרח חשופים לציבור המשקיעים.

מוזמנים גם לקרוא על מידע על חברות>>

כיצד מגנים על עצמכם מאיסוף מודיעין עסקי של מתחרים?

בדיוק כמו שאתם רוצים לדעת את כל מה שאפשר לדעת על המתחרים שלכם, ככה הם גם רוצים לדעת הכל עליכם. אנו, ביל. חקירות יכולים לסייע לכם למנוע מהם לקבל את המידע לו הם זקוקים. הגנה מפני מודיעין עסקי כוללת בדיקת מקורות הדלפה וסגירתם, שימוש במקורות מידע שמתחרים משתמשים בהם לאסוף עליכם מידע על מנת להפיץ דיסאינפורמציה מטעה, בדיקת הרשתות החברתיות של העובדים שלכם ועוד.

איסוף מודיעין עסקי עוזר ללקוחות לדעת ולהבין מי המתחרים שלהם. היועצים והחוקרים שלנו הם אנשי מקצוע בתעשייה בעלי השכלה וניסיון בתחום איסוף מודיעין עסקי. 

איסוף מודיעין עסקי היא אומנות האיסוף האתי והחוקי של מידע הקשור למוצרים ושירותים דומים של לקוחותינו. חקירות מודיעין עסקי ייחודיות בעולם החקירות הפרטיות, מכיוון שלעתים קרובות הן דורשות רקע נרחב בפעילות עסקית, מעקב, הנהלת חשבונות ומימון, ניסיון משפטי, טכנולוגיית מערכות מידע ומשאבי אנוש.

בי.ל. חקירות הקמנו צוות של חוקרים מקצועיים בחקירות ובאיסוף מידע עסקי כדי לספק את המידע הטוב ביותר והעדכני ביותר עבור לקוחותינו באופן חוקי לחלוטין. 

איסוף מודיעין עסקי כולל את השירותים הבאים: 

  • ניתוח שוק וניתוח מתחרים (לקוחות, מחיר, בידול, שירותים המוצעים וכו ‘)
  • הונאות, גניבות, וחקירות מעילה. 
  • ראיון וחקירה של עובדים, עדים וחשודים
  • איתור כלי מעקב של ציוד האזנות ומצלמות סמויות. 

סיבות להעסקת חוקר פרטי לצורך איסוף מודיעין עסקי

אתם רוצים שהחברה שלכם תצליח ובגדול. השימוש בחוקרים פרטיים בניהול חקירת איסוף מודיעין הוא חיוני. חוקרים פרטים מבינים את הערך של איסוף מידע והכרת המתחרים שלכם. הם יודעים לאסוף מידע זה כדין ובצורה חוקית כדי שהחברה שלכם תוכל להישאר מעודכנת ולא להיפגע. 

חוקרים מובילים ומקצוענים כמו במשרד החקירות י.ל. חקירות מתנהלים באופן הבא: 

  • דיסקרטיות מלאה – אנו מבינים כמה חשובה דיסקרטיות בעולם העסקי. אם אתם עובדים על מיזם חדש או משיקים קו חדש של מוצרים החוקרים שלנו ילמדו את המתחרים מבלי לעורר חשד ולחשוף את המיזם החדש שלכם. הם מומחים באיסוף מידע עיסקי בצורה מקצועית ושקטה מבלי לעורר את חשדם של המתחרים. 
  • בדיקה מדויקת של מצב השוק – אתם כבר בשלב פיתוח אסטרטגיות שיווק חכמות. למרות שהתוכניות שלכם להשקת מוצר או רעיון עסקי מושלמות, ייתכן שהמתחרים שלכם נמצאים ממש מאחוריך. הם עשויים גם להיות קרובים יותר ממכם לפתרון החדיש ביותר בשוק. זה יכול לגרום לכם להיראות בינוניים או אפילו מעתיקנים וזה יכול לפגוע אנושות בחברה שלכם. איסוף מודיעין עסקי בצורה הנכונה מאפשרת לכם להישאר צעד אחד קדימה לפני המתחרים. 
  • אם אתם רוצה לגדול באופן גלובלי או מקומי. הצטיינות בשוק היא הכרחית כדי להגדיל את העסק וההצלחה. עם זאת, עליכם לדעת מה כבר קורה באותו אזור אליו תרצו להתרחב . כמו כן, חשוב לדעת מי עוד יכול לצמוח באזור על חשבונכם ומי יהיו המתחרים הפוטנציאליים שלכם. עליכם ללמוד ולהבין האם כדאי להתרחב באזור זה או לא. איסוף מידע עסקי באופן חוקי ומקצועי הוא הדרך הכי נכונה לקבלת כל החלטה וגם החלטה האם להתרחב ולצמוח באזור חדש. תפקידם של החוקרים הפרטיים הוא ללמוד את השטח בצורה מקיפה וללמוד את הפוטנציאל העסקי הטמון באזור התרחבות החדש. 
  • חדשנות היא חלק מחקירת מודיעין עסקי. חיוני לדעת מי  המתחרים שלכם  כדי שתוכלו להמשיך ולהצליח ולא להישאר מאחור. אתם לא יכולים להסתמך על מצב קיים. חוקר פרטי ומקצועי מבית משרד החקירות י.ל. חקירות יכול להביא לכם תמונה עכשווית ועתידית הכי מדוייקת. 
  • אתם חייבים את זה לעסק שלכם – איסוף מודיעין עסקי באופן חוקי היא הדרך הטובה ביותר להגן על המחר של העסק שלכם והעתיד הכלכלי שלכם, של משפחותיכם והעובדים שלכם. 

בראש י.ל. חקירות עומד כבר למעלה מעשרים שנה יהודה לוי חוקר מוביל. משרד החקירות מתמחה בין היתר במגוון שיטות חקירה ובהן חקירות סייבר, מעקבים, דיבוב, חקירות כלכליות, , חקירות בחו”ל, איתור אנשים ועוד. אנו מלווים חברות רבות בתהליכי איסוף מודיעין עסקי שמאפשר להם להישאר צעד אחד לפני כולם.

 

שאלות תשובות מודיעין עסקי

חקירת מודיעין עסקי היא חקירה המתמקדת באיסוף מידע עסקי על שוק מסוים,  ניתוח מידע ושימוש במידע לצורך קבלת החלטות עסקיות. חקירת מודיעין עסקי כוללת חקירת שיטות עבודה של מתחרים, היקפי שוק, איתור קהל פוטנציאלי, איתור מקורות יבוא ועוד.

חקירת איסוף מודיעין עסקי כוללת חקירה במספר ערוצים וכיווני חקירה שונים במקביל. כיוון חקירה אחד הוא איסוף מידע הפתוח לציבור כמו דוחות כספיים, דיווחים לבורסה, דיווחי משקיעים. כיוון נוסף הוא איסוף מידע ברשתות החברתיות ואיסוף מידע בכנסים ופגישות על ידי מדובבים מקצועיים.

חקירת מודיעין עסקי עוסקת באיסוף מידע עסקי על חברות או פלח שוק מסויים. חוקר פרטי או משרד חקירות המתמחה בחקירות מסוג זה יאסוף תחילה, מידע אודות החברה כמו דוחות כספיים, דיווחים לבורסה, דיווחי משקיעים. במקביל החוקר יאסוף מידע פנימי. חוקרים מקצועיים ידעו לבצע את החקירה באופן מקצועי וחוקי על מנת שהממצאים יהיו תקפים בבית המשפט, ולא בוצעה עבירה על החוק.

חושדת שהוא בוגד בך?
אין עשן בלי אש!

99% ממקרי החשדות מתגלים כמוצדקים!

Open chat