הברחת נכסים

כאשר אתם חושבים על הברחת נכסים, אולי עולים בעיני רוחכם אנשים לבושי שחורים מעמיסים סחורה על משאיות באישון לילה, או אולי אתם מדמיינים אנשים נעים בשקט בתוך מנהרה חצובה בסלע, או צוללות עמוסות סמים.

אולם בעולם האמיתי, הברחת נכסים היא לרוב עניין משעמם יותר מחד- אך סבוך יותר מאידך. 

על הברחת נכסים

הברחת נכסים נעשית לרוב דרך העברות בנקאיות למקלטי מס בחו”ל, או דרך העברות כספיות לחברות קש. איתור נכסים וכספים מוברחים מערבת חקירה בשטח: דיבוב, מעקב וחקירה. אך היא מערבת גם קריאה בין אלפי מסמכים בניסיון להבין מבני בעלות מורכבים כדי להגיע אל זהות המבריח או אל נכסיו.

המקרים הנפוצים בהם אנו מטפלים הם הברחת נכסים כדי להתחמק מחוב, שותף עסקי המועל בנכסי החברה והברחת נכסים בגירושין:

בעלי חוב

בעלי חוב הם, במרבית המקרים, אנשים טובים שנקלעו לסיטואציה לא פשוטה בגלל חוסר מזל או חוסר הבנה. אולם יש בעלי חוב אחרים: ערמומיים, חסרי מצפון ומניפולטיביים. אנשים אלה טוענים כי אין ביכולתם לשלם את חובם- למרות שהם מחזיקים נכסים שהם אינם מצהירים עליהם בבית משפט. 

במקרים בהם הנכסים מוחבאים היטב, באחריותם של הנושים לספק הוכחות על מנת לחייב את החייב בתשלום חובותיו. אנו מספקים הוכחות להברחת נכסים הקבילות בבית משפט, למניעת הפטר וכפיית תשלום על חייב.

הברחת נכסים לפני גירושין

החוק קובע כי במקרה גירושין הרכוש המשותף יחולק באופן שווה בין בני הזוג. אולם ישנם בני זוג לאחר בגידות שעסוקים בהברחת נכסים לפני הגירושין כדי שיוכלו להנות מחלק גדול יותר מהרכוש המשותף- באופן לא חוקי כמובן. 

פעמים רבות, הקרבן להונאה שכזאת אינו יודע את פרטי הנכסים האבודים וזקוק לעזרה באיתור נכסים או באיתור חשבונות בנק שהוסתרו, ובהשגת הוכחות לבית המשפט כי הוא קרבן להברחת נכסים.

כדי לספק הוכחות על הברחת נכסים, אנו מסתייעים במגוון שיטות עבודה: תחקור ודיבוב, מעבר אחר העברות בחשבונות בנק משותפים, ועוד.

המומחים בחקירות פרטיות

למשרד חקירות י.ל. חקירות ניסיון של 22 שנים בחקירות פרטיות כלכליות בארץ ובחו”ל.

אנו מספקים שירותי איתור נכסים מוברחים בארץ ובחו”ל עבור כל מטרה. אם אתם חוששים שהשותפים העסקיים שלכם מסתירים מכם מידע או מעלימים כספים, אם אתם נמצאים על סף גירושין והמאזנים לא מסתדרים לכם, או אם אתם נושים שמפקפקים בהצהרות הכלכליות של החייב, פנו עוד היום לשירות איתור נכסים מוברחים.

חושדת שהוא בוגד בך?
אין עשן בלי אש!

99% ממקרי החשדות מתגלים כמוצדקים!

Open chat