חקירות כלכליות

חקירות כלכליות הן חקירות שעיקרן גילוי ותיעוד מידע אודות רכושו של הנבדק. בדיקות אלה כוללות איתור נכסים ומקורות הכנסה, איתור חשבונות בנק, נכסי נדל”ן, זכויות כספיות בחברות ביטוח, תיקים בהוצל”פ, תיקים בבית משפט, ירושות, כלי רכב ועוד.

בנוסף, משרד החקירות י.ל מספקים שירותי בדיקת עסקים כולל ריגול תעשייתי, בדיקת מחזור עסקאות שנתי, כמות עובדים בעסק וזהותם, שכר עובדים, אסטרטגיות עסקיות, החדרת עובדים, דיבוב ועוד.

חקירות כלכליות משמשות בד”כ לגביית חובות, איתור זהות נתבעים, מודיעין עסקי, בדיקת איתנות כלכלית לפני כניסה להסכם עסקי, או לצורך הבנת השוק לשם שיפור תכנית עסקית.

חקירות כלכליות מורכבות

לעיתים, יש צורך בחקירות כלכליות מקיפות לצורך גילוי היכולות הכלכליות של בעל חוב או לשם איתור בעלים בחברות קש. חקירות אלו דורשות הבנה עמוקה הן בתחום הכלכלי ובדיני חברות והן יכולות מעקב וחקירה מתקדמות.

השימוש בחברות קש ופתיחת חברות לשם התחמקות מחובות אינם מהלכים נדירים וישנם בעלי חוב רבים הסוגרים חברות בבעלותם במסגרת הליכי פשיטת רגל ופותחים אותם מחדש תחת שם בדוי ותוך הצגת מצג שווא של חוסר שליטה בחברה. התחקות אחר מקורות השליטה בחברה יכולה להיות עסק מסובך הכולל התעמקות במבנה הארגוני בחברות, חברות בת ובעלי שליטה בחברה אלא גם יכולות הוצאת מידע באמצעות דיבוב בני משפחה, חברים, עובדים או אפילו החשוד עצמו.

גילוי מידע חדש אודות התחמקות לא חוקית מתשלום חובות יכול לייצר לכם החזר חובות בגובה עד 100% מהחוב (כולל קנסות פיגורים), ולכן בעלי חוב רבים משתמשים במשרדי חקירת פרטיים על מנת לבדוק את היכולות הכלכליות האמיתיות של בעל חוב המכריז על פשיטת רגל. 

דו”ח חקירה- האם הוא קביל בבית משפט?

דו”ח החקירה שאנו מספקים הינו דו”ח קביל מבחינה משפטית המאפשר לכם לערער על הסדר חוב מקל או לפתוח מחדש תיק סגור. מומלץ לפנות למשרד חקירות ברגע שעולה חשד להתנהלות בעייתית או לא חוקית של בעל החוב, או אפילו במקרה שיש לכם “תחושת בטן” שמשהו לא כל-כך הגיוני קורה פה.

חושדת שהוא בוגד בך?
אין עשן בלי אש!

99% ממקרי החשדות מתגלים כמוצדקים!