חקירות הונאה

כיום אנחנו עדים יותר ויותר למעשי רמאות ונוכלות. בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על נוכלים אשר מנסים להשיג רווח גדול על ידי רמאות וזיוף,ולרוב אנחנו לא מודעים לכך. 

כיום ישנם כמה משרדי חקירות המתמחות בגילוי פעילויות הונאה.

אז מה הן בעצם חקירות הונאה?

נסביר את המושג חקירות הונאה על ידי הסברת המושג “הונאה”. הונאה היא פעילות לא חוקית ולא כשרה שמטרתה היא השגת רווח כספי. ניתן לחלק את המושג “הונאה” ל-6 קטגוריות:

מזימות הונאה

מתבצעות על ידי מתן קבלות לא אמיתיות. מזימות אלה קשורות בעיקר לרווח,נכסים והוצאות.

דיווח שקרי על הכנסות

בעיקר על ידי מתן דוחות כוזבים ודיווחים שקריים של הכנסות לעומת הוצאות.

סיוע פלילי

על ידי מתן כספים ושוחד,סיוע בהונאות אשראי,אגרות חוב וכו’.

שימוש לא חוקי בנכסים

פעולות של גניבת נכסים ומעילה בכספים.

פעולות נגד החברה

נעשות בעיקר על ידי בכירים במערך הכספים,מה שעלול לפגוע בעסקים או בחברה מסוימת.

הונאות בתחום התקשורת

כמו הפרת זכויות יוצרים לדוגמא.

במה חקירות הונאה יכולות לעזור?

חקירות הונאה המבוצעות ע”י חוקר פרטי יכולות לסייע לאדם או חברה החושדים שמתבצעת פעילות הונאה. חקירות הונאה בעצם עוזרות בכך שהן משיגות ראיות להונאה,אשר יוכלו לשמש אתכם כראיות בבית המשפט. לצורך כך,משרד חקירות מקצועי נדרש לאמצעים טכנולוגיים מתקדמים לצורך ביצוע מעקב ותיעוד של פעילויות הנחשדות כלא כשירות. במקרים של זיופים,חוקרים פרטיים מנסים לחשוף את קווי הייצור של המוצרים המזויפים,ובונים תיק חקירות אשר מאוחר יותר,יוכל לשמש את המשטרה בחקירה. חקירות בגידה וחקירות הונאה דורשות המון יצירתיות ודיוק,כיוון שיש צורך להבין בצורה המדויקת ביותר את מהלך השתלשלות האירועים. החקירה מתבצעת בין השאר על ידי חקירת גורמים שנפגעו בעבר מאותו המקרה,כדי להבין מהו בדיוק דפוס הפעולה של הנוכלים.

כיוון שמדובר בחקירה מאוד מורכבת, היא נחשבת ליקרה יחסית. יש להבין שזה תהליך שלוקח המון זמן ומחשבה,כדי להשיג שמות של אנשים החשודים בהונאה. בסופו של דבר,במידה ואתם חושבים לוותר על חקירות הונאה למרות תחושותיכם, אתם עלולים להפסיד המון כסף,הרבה יותר ממה שהייתם משלמים על החקירה עצמה. חשוב לבדוק שמשרד החקירות שמופקד על החקירה,מחזיק ברישיון ממשרד המשפטים , ומבצע חקירות הונאה ,ושהוא מעסיק חוקר פרטי איכותי ומקצועי ועוד חוקרים פרטיים המנוסים ביותר שיש גם בתחום איתור אנשים.

 

חקירות הונאה
אז מה היה לנו עד עכשיו?
כותב המאמר: יהודה לוי
כותב המאמר: יהודה לוי

יהודה לוי פועל בתחום החקירות מעל עשרים שנים וסייענו בפיצוח מאות חקירות ותעלומות. כאשר אתם פונים ליהודה לוי , אתם יודעים שאתם נמצאים בצד של המקצוענים.

פוסטים נוספים שאולי יענינו אותך
משרד חקירות בקריית אונו
חוקר פרטי בקרית אונו

חקירות פרטיות ועסקיות הוא תחום מקצועי ומוסדר בישראל. ניתן לבחור בשירותיו של משרד חקירות עבור מטרה פרטית ואישית או עבור צורך עסקי כזה או אחר.

קרא עוד »
חוקר פרטי באשדוד
חוקר פרטי באשדוד

שנם לא מעט מקרים שבגינם יש צורך בשירותיו של חוקר פרטי. לא פעם עולה חשד שבן הזוג בוגד, ישנם ארגונים חושדים כי מרגלים תעשייתיים מנסים

קרא עוד »
סימנים ראשונים לבגידה
סימנים ראשונים לבגידה

זה אף פעם לא נעים להיות במצב שבו בן או בת הזוג בוגדים, אבל לעתים יכולה להיות קיימת חוסר ודאות והבנה לגבי המצב הקיים במערכת

קרא עוד »

חושדת שהוא בוגד בך?
אין עשן בלי אש!

99% ממקרי החשדות מתגלים כמוצדקים!

Open chat