חקירות ילדים בהליכי גירושין

 

אנחנו נוטים לסמוך על מערכת אכיפת החוק ומערכת המשפט בהליכי גירושין, ובמיוחד כאשר הליך הגירושין הופך מכוער. הילדים, מטבע הדברים, נמצאים בתווך ואם העניינים מסתבכים אנחנו רואים מאבקי משמורת, מריבות, שטיפות מוח ובמקרים קיצוניים אף התעללות. בואקום הזה שנוצר, לא פעם, מפעיל אחד מבני הזוג חוקר פרטי גירושין. יש משרדי חקירות ילדים שעובדים באופן ישיר עם עורכי דין, בעוד אחרים פועלים מטעמם של גורמים אחרים. למרות שרובנו מכירים חוקר פרטי או חוקרים פרטיים כאנשים מסתוריים וקשוחים, יש משרדי חקירות ייעודיים שמתמחים בתחום הצר הזה של חקירות – חקירות ילדים, וכאן מדובר בחומר רגיש.

 

חוקר פרטי גירושין – התמחות בחקירות ילדים ונוער

 

משרדי חקירות שמתמחים בחקירות ילדים מיומנים בחקירות משמורת והם יודעים לזהות ולאתר שימוש בסמים, אלכוהול, הזנחה או כל התנהגות אחרת שעלולה לסכן את רווחתו ובריאותו של הילד. חוקר ילדים ידע לאבחן ילדים בסיכון, הוא יאסוף מידע וראיות ויתעד פעולות ומצבים שמסכנים את הילד. המטרה של איסוף החומר הזה היא חשובה. הוא יכול לשמש ראיה בבית המשפט ובמקרים רבים יכול אותו חוקר פרטי להציל את חייו של הילד. לא בכדי יש תחום שלם של חקירות שעוסק בחקירות ילדים. ילדים הופכים לכלי משחק וחשופים למניפולציות בעת הליכי גירושין ומאבקי משמורת וחשוב לשמור על הילד והאינטרסים שלו בתקופה כל כך טעונה רגשית.

 

חקירות גירושין – איך זה עובד?

 

כאמור,חקירתת גירושין ובמיוחד חקירות ילדים הן עניין עדין ורגיש. תפקידו של החוקר הפרטי הוא לאתר אנשים ולבחון ולתעד את טיפול ההורה בילד אך גם לאמוד את מצבו הרגשי של הילד. אם החוקר מזהה התעללות או הזנחה, עליו לאסוף ראיות שיעידו על כך. הוא עורך בדיקות רקע אודות ההורה החשוד ובוחן את סביבת המחיה (ניקיון, סדר, משאבים חיוניים זמינים). חקירות ילדים כרוכות לא אחת גם במעקב אחר ההורה החשוד. אם מדובר בילד קטן, האם הוא משאיר אותו לבד או האם הוא חושף אותו לתכנים או התנהגויות לא ראויות (סרטים, אנשים, סוחרי סמים, הימורים וכו’). במידה ויש בידו של החוקר עדות להתנהגות בלתי הולמת, מתעללת או אלימה – ישמש החוקר עד מומחה והחומר שאסף – יהוו ראיות בבית המשפט.

 

שופטים בבתי המשפט שומעים לא רק צד אחד, הם מקשיבים להאשמות המגיעות משני הצדדים. לעיתים, ללא ראיות חותכות ועדויות, הם יתקשו לקבוע למי להאמין, במיוחד בהליכי חקירת גירושין. כאשר יש בידכם ראיות מתועדות לטענות שאתם מציגים, לרבות אלו שהגיעו עקב חקירות ילדים, השופטים לוקחים אותן בחשבון ובעזרתן הם מגיעים לידי הכרעה.

 

הורה שחושד שההורה השני מתעלל פיזית בילד,מבצע בגידה חייב לספק הוכחות וראיות רפואיות לפציעות שהילד ספג. עליו לצלם את הפציעות ולהביא הוכחות חותכות שהן בוצעו על ידי ההורה השני. הורה שחושד בהורה השני בשתייה מוגזמת או בשימוש בסמים, חייב לתעד את התנהגות ההורה היומיומית על מנת להוכיח מעל לכל ספק שהילד חשוף לסיכון. הורה שחשוד בהזנה או בהתרועעות עם אנשים בעלי עבר פלילי, זקוק לחקירת רקע, שתמנע את משמורת הילד ותחסוך לילד אינטראקציה עם גורמים בלתי רצויים.

צור קשר עם חברת י.ל חקירות עוד היום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *