שימוש בחוקר פרטי לאיתור נכסים נסתרים. 

כאשר אדם מאמין שאדם אחר מסתיר נכסים שעשויים להיות לו לאינטרס, הוא או היא עשויים לשכור משרד חקירות שיעזור לאתר נכסים אלו. על ידי איתור נכסים אלה, אדם יכול להיות מסוגל לחולל שינוי במקרה בבית המשפט, לצרף את נכסים כחלק ממשפט גירושין או ירושה או להפיק תועלת אחרת ממידע זה. 

מצבים הכוללים איתור נכסים

איתור נכסים בענייני משפחה – 

באיתור נכסים נסתרים מעורבים לעיתים קרובות בענייני דיני משפחה. לדוגמא, בגירושין או בפרידה, בן / בת זוג עשויים לנסות להסתיר נכסים כדי שבן / בת הזוג שלהם לא יקבלו את כל המגיע להם. באופן דומה, אנשים עשויים להסתיר נכסים לפני שהם חותמים על הסכם ממון כך שבן או בת  הזוג החדש שלהם לא יהיו מודעים לנכסים בבעלותם. 

איתור נכסים נסתרים עשויים להיות מעורבים גם בענייני תמיכה כאשר אדם מנסה לא למלא את חובותיו, כמו למשל במקרים של מזונות ילדים או אישות. 

איתור נכסים בפשיטת רגל – 

איתור נכסים נסתרים עשויים להיות מעורבים בתהליך פשיטת רגל בניסיון להסתיר חלק מהנכסים.שותפים עסקיים עשויים לנסות להסתיר נכסים. אדם החייב על פי פסק דין למישהו אחר עשוי לנסות להסתיר נכסים על מנת להימנע מתשלום. במצבים רבים הסתרת נכסים נחשבת להונאה.

איך מסתירים נכסים? 

ניתן להסתיר נכסים כמעט בכל דרך שהיא, זה תלוי רק יצירתיות של הבעלים. ישנם כאלה שקושרים נכסים בעסק שלהם או מקימים תאגידים או חברות מוסתרות. אחרים פותחים חשבונות בנק בחו”ל ומעלימים את נכסיהם. במצבים אחרים, אדם עשוי לבזבז הרבה כסף בניסיון להיפטר ממנו ולכך להמיר אותו לרכוש אחר. זה יכול להיות המקרה ברכישת בתים יקרים, רכבים, סירות, מטוסים, רכבי פנאי, ציורים יקרים, פריטי אספנות, יוצרים, קולקציות, תכשיטים ופריטי יוקרה אחרים. כאשר מבצעים רכישות מסוג זה, הבעלים רשאי להמיר מזומנים לנכס יקר זה ולאחר מכן לדווח על ערכו לא חוקי בטפסים, החזרי מס או מסמכי תאגיד.

במצבים אחרים, אנשים עשויים להיות בעלי נכסים לא כך כך נוצצים, כמו בחשבונות פרישה, במניות, באג”ח, בקצבאות, בביטוח חיים או כספות. 

לעיתים נכסים נסתרים הם בצורת נכסים שטרם התקבלו כמו אופציות למניות, בונוס מושהה או גיוס. בן או בת זוג שמתגרש עשוי לנסות לדחות את את התהליך עד לאחר השלמת הגירושין, כך שהוא או היא לא יצטרכו לוותר על הרכוש המשותף. בן או בת הזוג  עשויים לדחות חתימה על חוזה עסקי חדש לאותה מטרה. במקרים אחרים , אנשים עשויים להעלים את המזומנים שהם מרוויחים מעסק ולדווח כי הם בחובות. 

איך מתבצע איתור נכסים?

חוקרים פרטיים יכולים לערוך חקירה מלאה ויסודית כדי לסייע באיתור נכסים נסתרים. בנוסף, הם עשויים להכין דוח ולמסור עדויות בבית המשפט לגבי הנכסים כך שבית המשפט יהיה מודע להתנהגות פסולה לכאורה הכרוכה בנכסים נסתרים. לחוקרים פרטיים יש גישה למאגרי מידע שעוזרים להם לאתר נכסים. הם כוללים גם רשומות פומביות בנוגע לתיקי רכוש, החזרי מס ומסמכים נלווים. בנוסף, חוקרים פרטיים עשויים לערוך מעקב על בן / בת הזוג כדי לראות אם הם בדרך למיקום לא מדווח או מבצעים שיתוף פעולה עם אחרים כדי להסתיר נכסים. חוקרים פרטיים יכולים גם לקשר בין כתובת ומידע אחר כדי לזהות דפוסים ומיקומים אפשריים שעלולים לחשוף נכסים מוסתרים. 

חושבים כי מישהו מסתיר מכם משהו? מעלימים לכם נכסים – אנחנו ב י.ל. חקירות, משרד חקירות מוביל פה עבורכם. אנו מתמחים גם באיתור נכסים והברחת נכסים מכל הסוגים. למידע נוסף צרו עימנו קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *